STAR motor kömürleri karbon fırçalar, dünyanın en eski ve en tanınmış karbon grafit imalatçılarından Almanya, Amerika ve İngiltere'deki firmalarla çalışan bir kuruluş.

2006 yılından beri Türk sanayicinin hizmetinde olan şirketimiz, gerek malzeme, gerekse işçilik kalitesiyle konusunda ülkemizin en önde gelen firmaları arasında yer almaktadır.

Yurtdışından ithal edilen kömür plakalar en son sistem modern makinalarda işlenmesiyle elde edilen mamüllerimizin uzun ömürlü oluşunun yanı sıra, birlikte çalıştığı aksamlar üzerine yıpratıcı hiç bir etkisinin olmayışı her zaman övünç kaynağımız olmuştur.

Beş ana grupta toplanan değişik kalitelerdeki grafitten imal edilen kömür fırçalar, farklı akım yoğunluğu ve çevresel hıza sahip doğru akım ve alternatif akım motor ve jeneratörlerinde kullanılmakta olup; minyatürden başlayarak binlerce ebat ve şekilde olabilirler.

Otomobil piyasasında kullanılan her türlü marş ve alternatör kömürleri, sanayide kullanılan motorların kömürleri, ev ve ev aletlerinde kullanılan kömürler firmamız tarafından istenen ölçü, kalite ve çabuklukta üretilmektedir.

Grafit sızdırmazlık elemanları, kollektörler, bilezikler ve fırça tutucuları imalatımızda başarıyla sürdürülmektedir.

Fırça kömürleri, salmastra kömürleri, kollektörler, bilezik ve fırça tutucu mamüller ile ilgili bütün müşkül durumlarınızda firmamız detaylı bilgi ve teknik yardım için uzman kadrosuyla sizlerin hizmetindedir.